Vedenie spoločnosti

Jörg Steins, CEO skupiny KAMAX

Pán Dipl.-Ing. Jörg Steins sa narodil v roku 1967 v Kasseli. Z počiatku bol ako „Chief Operating Officer“ (COO) zodpovedný za oblasť výroby vo všetkých závodoch na celom svete. Od apríla 2019 je ako predseda výkonnej rady skupiny KAMAX, so sídlom v meste Homberg (Ohm).

Vyštudoval na univerzite v Kasseli s ukončením ako diplomovaný inžinier so zameraním na strojárstvo.

Pred nástupom do spoločnosti KAMAX bol naposledy konateľom a COO v ThyssenKrupp Federn und Stabilisatoren GmbH, Hagen. Pán Steins predtým zastával funkcie vo vedeniach rôznych, medzinárodne činných podnikov z automobilového dodávateľského priemyslu, tieto čiastočne aj na celkovú zodpovednosť.

Pán Steins je ženatý a otcom syna a dvoch dcér.

Bernd Lechner, COO skupina KAMAX

Bernd Lechner sa narodil v roku 1966 v Stuttgarte. Od augusta 2019 pôsobí na pozícii CEO pre skupinu KAMAX, so sídlom v meste Homberg (Ohm).

Študoval na Esslingenskej univerzite (University of Esslingen) so špecializáciou na automobilové inžinierstvo a promoval v strojárskom odbore (Dipl.-Ing., FH). Taktiež získal titul magistra vied v automobilom inžinierstve na Hertfordshireskej univerzite (University of Hertfordshire) v Anglicku.

Pred nástupom do spoločnosti KAMAX, pracoval v rôznych spoločnostiach v automobilovom priemysle v Nemecku, Južnej Afrike, Českej republike a USA. Pán Bernd Lechner pracoval na rôznych manažérskych pozíciách okrem iných aj pre AUDI, FAURECIA, SKF a MAHLE.

Pán Lechner je ženatý a má dve dcéry.

Dr. Wolfgang Scheiding, CMO skupina KAMAX

Dr. Wolfgang Scheiding, ročník 1968, vyrastal v meste Melsungen, je od decembra roku 2015 na pozícii Chief Market Officer skupiny KAMAX so sídlom v Homberg/Ohm.

Vyštudoval diplomované hospodárske inžinierstvo, špecializáciu strojárstvo na TU Darmstadt a promoval na tamojšom Inštitúte z náuky o technických materiáloch.

Pred nástupom do spoločnosti KAMAX v auguste 2000 bol pán Dr. Scheiding vedeckým pracovníkom na TU Darmstadt a v Nemeckom skrutkárskom zväze (DSV - Deutscher Schraubenverband), ako aj Manager Application Engineering v spoločnosti Textron. 

Pán Dr. Scheiding je ženatý a otcom dvoch dcér.

Dr. Christian Wahlers, CFO skupina KAMAX

Dr. Christian Wahlers, ročník 1967, vyrastal v meste Verden/Aller, je od januára 2016 na pozícii Chief Financial Officer skupiny KAMAX so sídlom v Homberg/Ohm.

Študoval na univerzite Georg-August-Universität v Göttingene hospodárske vedy s ukončením ako diplomovaný obchodník a promoval na Inštitúte pre hospodársku informatiku.

Pred nástupom do spoločnosti KAMAX pracoval pán Dr. Wahlers desať rokov ako Chief Financial Officer (CFO) skupiny BITZER. Predtým pracoval viac ako desať rokov vo vedúcich obchodných funkciách nielen v skupine BITZER, ale aj v skupine Otto Bock.

Pán Dr. Wahlers je ženatý a otcom syna a dcéry.